Araştırmanızda kullanacağınız kayıtlar için bir giriş işlemi yapmanız gerekir. Eğer mevcut kaynak veritabanında kayıtlarınız mevcut değilse yeni kayıt girebilirsiniz. Eğer araştırmanızda kullanacağınız kayıt mevcut ise yeniden kayıt girmenize gerek yoktur. Araştırmanızda bu kayıtları kullanabilmeniz için kaynak kayıtları ile araştırmanızı ilişkilendirmeniz gerekir.

1. Kaynak girişleri

Kaynak girişi yapmanız için Bilimsel Kaynaklar menüsünden hangi kaynak türünde kayıt yapacaksanız o kaynak türünü seçebilirsiniz.

Örnek: Kaynak Kitap Kayıtları. Tüm alanları doldurduktan sonra Tamam tuşuna basınız. Kısa Tanıtım kısmı alıntı girerken işimize yarayacak olan bir kısımdır. Burayı uzun tutmaya gerek yoktur. Mesela Fuat Köprülü, Osmanlı Devlet Teşkilatına Medhal diye bir metin girebilirsiniz. Tabi ki kaydettiğiniz kitap ile ilişkili bir kısa tanıtım girmelisiniz.

Not: Makale girecekseniz ilgili süreli yayın kaydını önceden mutlaka girmelisiniz. Eğer süreli yayın kaydı mevcutsa girmenize gerek yoktur. Makaleyi girerken süreli yayın kaydını ilgili alanda göreceksiniz. Düzenle bağlantısı ile kaynakla ilgili düzenleme yapabilirsiniz. Sil ile kaynağı silmeniz mümkündür. Sil bağlantısını kullanırken dikkat ediniz. Bu kaynaktan bir alıntı yapmış iseniz ve sonra da bu kaynağı silmiş iseniz araştırmanızda bu bağlantının yeri boş görünecektir.

Toplam T�klama: 123755   Aktif Ziyaret�i Say�s�: 2